ANUNT PROCEDURA COMPETITIVA ACHIZITIE DE LUCRARI

Anunțuri / comunicate Ianuarie 18, 2023

RESTAURARE OBIECTIV DE PATRIMONIU CATEGORIA B”, aferente implementării proiectului cu titlul: ”RESTAURARE MONUMENT ISTORIC BISERICA DE LEMN „SF. NICOLAE”, SAT FEDELEȘENI, COM. STRUNGA”, finanțat în cadrul PNRR, Componenta C 11. Turism si cultura, Investitia I1 - I1- Promovarea celor 12 rute turistice/culturale – Modernizarea și reabilitarea siturilor turistice (Ruta bisericilor de lemn), contract de finanțare 29 din 20.10.2022.

Această achiziție va servi la îndeplinirea Obiectivului general al proiectului: Restaurarea, consolidarea și revitalizarea monumentului istoric Biserica de lemn ”Sf. Nicolae” din sat Fedeleșeni din com. Strunga, jud. Iași, cod IS-II-m-B-04158, în scopul valorificării turistice a obiectivului.

• Tip procedură: Procedură competitivă derulată conform Îndrumarului metodologic pentru beneficiarii privați, aplicabil în derularea procedurilor de achiziție pentru atribuirea contractelor de furnizare de produse, prestare de servicii, execuție de lucrări, finanțate din fondurile externe nerambursabile și rambursabile aferente Mecanismului de Redresare și Reziliență (versiunea de la data de 13 ianuarie 2023).
  • Criteriul de atribuire: OFERTA CU CEL MAI BUN RAPORT CALITATE/PREȚ.

Elementele de departajare a ofertelor in ordinea importanței acestora este: Pretul ofertat care reprezintă 45 % din punctajul ofertei + Experiența expert care reprezintă 35% din punctajul ofertei + Perioada de garanție a lucrărilor, care reprezintă 20% din punctajul  ofertei.

Persoana de contact: Tanasă I. Cristinel-Ștefan, tel. 0766.447.526,  email: parohiafedeleseni@yahoo.com